Aktualności

10 września 2016 09:10 | Aktualności

PODSUMOWANIE WAKACJI NA ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ

         Tegoroczne wakacje  na świetlicy środowiskowej w Białej Rawskiej  były bardzo  urozmaicone. Codziennie zaczynaliśmy swoje działania od 11.30, gdzie dzieci i młodzież miała zapewniony obiad i podwieczorek.(około 1680 zestawów). Średnio na zajęcia przychodziło od 35 do 40 osób.

         Przez okres wakacji dzieci brały udział w kursie plastycznym, malowały, tworzyły prace manualne min. malowanie na szlugach, kreskówki, eko-techniki,   odlewy gipsowe, dequpage, tworzyły świat bajek Disney'a. Codziennie mogły  bawić się przy XBOX'ie, brały udział w zajęciach sportowo-ruchowych, tanecznych oraz komputerowych. Były prowadzone zajęcia psychoedukacyjne  o przyjaźni, szacunku do kolegi i koleżanki, potrzeby wg Maslowa, agresja i radzenie sobie ze stresem itp. Dla małych odkrywców raz w tygodniu były organizowane zajęcia o ciekawych miejscach na świecie  np. O Indiach, Japonii czy Brazylii, gdzie dzieci poznawały zwyczaje oraz tradycje kulturowe i kulinarne tych miejsc. Nie zapomnieliśmy o głośnym czytaniu bajek oraz korepetycji z matematyki.  Co piątek jeździliśmy ( i nadal jeździmy w roku szkolnym ) na zajęcia nauki pływania na basen do Rawy Mazowieckiej a wszystko to dzięki  projektowi "Równe szanse".

         Wspólnie z Uniwersytetem III  Wieku mogliśmy uczestniczyć w ciekawych wycieczkach oraz warsztatach ekologicznych " Młodzi i nie koniecznie starzy ekolodzy".  Mieliśmy możliwość odbycia ciekawej rozmowy oraz spaceru wzdłuż rzeki Białki z burmistrzem Białej Rawskiej Panem Jackiem Wacławem Adamczykiem, odbyły się warsztaty recykligowe oraz spacer po naszej gminie w celu poszukiwanie tzw. " dzikich wysypisk śmieci". Oczywiście nie zabrakło również wycieczek do :

- Parku Krajobrazowego w Bolimowie (spacer po Parku, zwiedzanie Bolimowa)

- Lawendówka  ( zwiedzanie Ossy,  warsztaty artystyczne, mini zoo, ognisko)

 - Wólka Lesiewska ( gra terenowa, warsztaty stolarskie, ognisko)

- Gmina Kowiesy (warsztaty zielarskie)

- Tomaszów Mazoweicki ( rzeka Pilica, Niebieskie Źródła)

- Termy Uniejów .

         Dwa miesiące wakacji minęły nam bardzo szybko ale bardzo ciekawie. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez różne formy przyczynili się do urozmaicenia naszego wakacyjnego planu zajęć oraz za  zaangażowanie dzieci i wychowawców świetlicy.

 

Przeczytano: 445 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: