Aktualności

26 sierpnia 2016 22:02 | Aktualności

LAWENDÓWKA- oaza spokoju

W Naszej gminie są przepiękne miejsca, jednym z  nich jest Lawendówka w miejscowości Ossa.

Lawenda (Lavandula L. ) – rodzaj roślin z rodziny jasnotowatych. Obejmuje ponad 40 gatunków. Pochodzą one z obszaru śródziemnomorskiego od Wysp Kanaryjskich po Indie. Ciekawostki o lawedzie:

  • Symbolika średniowiecza kojarzyła bladoliliową lawendę z duchowymi zaletami Matki Boskiej.
  • Chorwacka wyspa Hvar znana jest również jako „lawendowa wyspa”, ze względu na sadzoną masowo lawendę, która jest jednym z głównych źródeł dochodów wyspy. Lavendula croatia należy do najszlachetniejszych odmian w Europie, przewyższając swą jakością nawet lawendę prowansalską

Była  to kolejna wycieczka z paniami z Uniwersytetu III Wieku, gdzie wspólnie delektowaliśmy się piękną aurą tego miejsca. Zostaliśmy przywitani wypiekami i napojami z lawendą. Każdy z Nas był zachwycony tym miejscem, następnie oglądaliśmy własnoręcznie wykonane arcydzieła tutejszych artystów. Podczas pobytu w Lawendówce mieliśmy możliwość z uczestnictwa w warsztatach decoupage oraz ozdoby z gliny.

Dzień w tym magicznym miejscu był bardzo interesujący, zwidzialiśmy okolice Ossy...widizleiśmy stadnice koni, dzików oraz mini zoo. Na koniec gospodarze pozęnali Nas ogniskiem z pyszną kiełbaską:) 

 

Przeczytano: 575 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: