Aktualności

28 stycznia 2017 06:34 | Aktualności

FERIE ZIOMOWE 2017

W okresie  od 16  do 27 stycznia 2017 roku odbyły się ferie zimowe. Przez cały ten okres  dzieci miały zapewnione różnorodne atrkacje.

27 stycznia 2017 roku o godzinie 12.00 w MGOK-u  odbył się finał ferii dla dzieci ze świetlicy środowiskowej w Białej Rawskiej. Zaprezentowano 3 etiudy teatralne o tematyce profilaktycznej.

Pierwsza wystąpiła grupa maluchów z etiudą " Sąd nad papierosem", następnie grupa średniaków "Planety Nadziei" a na końcu starszaki z etiudą " Naro- sen". Wszystkie etiudy dotykały problemów używek, gdzie dzieci w krótkich przedstawieniach ukazały sedno problemu uzależnień...

Po występie odbyło się podsumowanie konkursu multimedialno- pisarskiego " Wolni od używek- co myślę o używkach...". Grupa młodsza : 1 miejsce: Antonii Sobieraj, Klaudia Kozera i Jagoda Kozera, 2 miejsce : Weronika Dobrosz, Klaudia Wiśnioch, 3 miejsce : Amelia Dawidowicz, Kornelia Gromnicka, Daniel Szmulski oraz wyróżnienia : Gabriel Redlicki i Wiktoria Grzelczyk. Grupa starszaki: 1 miejsce : Wiktoria Szmulska, 2 miejsce: Joachim Włodarski, Kamil Sobieraj, 3 miejsce: Natalia Ossolińska, Agata Machnicka, wyróżnienia: Damian Sobieraj, Dominik Miller, Justyna Pasińska, Emilia Błażejowska, Adam Ossoliński. 20 uczestników konkursu ( nakręciło krótki filmik lub napisało co myślą o używkach),  otrzymało nagrody od Pana Burmistrza, nagrody były sponsorowane przez Komisję do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W okresie dwóch tygodni dzieci miały zapewniony czas poprzez różnorodne zajęcia: sportowe, jazda na łyzwach i sankach, plastyczne, muzyczne, ruchowe, teatralne, wycieczki, basen gry i zabawy w biliarda czy x-boxa.

W tym roku wspólnie z Bibliteką, MGOK-iem oraz Generatorem Kultury stworzyliśmy wspólny plan zajęć dla dzieci. W zajęciach wzięło udział 40 osób. Każdy miał zapewniony ciepły posiłek w postaci obiadu i podwieczorka.  

Odbyły się ciekawe spotkanie z policjantami dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii, przedstawienie z aktorem z Warszawy, który zaprezentował dzieciom spektakl pt. " Pewniak", teatrzyk dla najmłodszych "Królowa Śniegu", Questing śladami Białej Rawskiej prowadozny przez Andrzeja Walczaka,  wycieczka do Muzeum Żab i Kresów Wschodnich oraz wyjazdy na basen.

 

Przeczytano: 550 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: