,,Qurier Świętego Mikołaja"

Świetlica Środowiskowa w Białej Rawskiej we współpracy z Fundacją Przyjaciółka oraz Firmą Ubezpieczeniową Aviva przeprowadziła przedświąteczną akcję Qurier Świętego Mikołaja.  Jest to akcja Fundacji Przyjaciółka  skierowana do podopiecznych świetlic środowiskowych, wiejskich i socjoterapeutycznych z całej Polski.

Do akcji zakwalifikowano 21 placówek wsparcia dziennego, w tym naszą świetlicę.   Jednym z warunków kwalifikacji do programu było nagranie 5 minutowego filmiku opowiadającego o placówce oraz napisanie przez każdego uczestnika świetlicy listu do Świętego Mikołaja z prośbą o prezenty.

W dniu 6 grudnia br. Święty Mikołaj spełnił życzenia dzieci przyjeżdżając do Białej Rawskiej i okazując się wyjątkowo hojnym w swoich darach, bowiem dzieci otrzymały wszystko to, o co poprosiły w swoich listach. To był dla nich wyjątkowy dzień, w którym nie zabrakło uśmiechu, radości oraz wzruszeń. Wręczono ponad 60 paczek (Św. Mikołaj uwzględnił również rodzeństwo uczestnika świetlicy). W podziękowaniu, dzieci ze Świetlicy Środowiskowej wspólnie ze swoimi wychowawcami  przygotowały przedstawienie pt. „Opowieść Wigilijna”, którą  wespół  z grupą Związku Emerytów i Rencistów oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białej Rawskiej zaprezentowały sponsorom paczek, zaproszonym gościom oraz rodzicom dzieci. Cała akcja zakończyła się wspólnym, pysznym poczęstunkiem.